Reklama

7Lines 2.0

...žijeme s obcou

Font resize: Increase SizeDecrease SizeReset font to default
 
Oznam od 15. októbra 2020 Tlačiť E-mail

Všetkým veriacim

Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

 

Na základe dohody Konferencie biskupov Slovenska s kompetentnými štátnymi úradmi budú v našej farnosti v duchovnej službe tieto úpravy od 15.októbra 2020:

Verejné sv. omše omše môžu byť, s podmienkou, že na nich nebude viac ako šesť osôb vrátane kňaza a asistencie.

Preto sv. omše vo farnosti budú v riadnych termínoch podľa vyhlásených úmyslov, počas celého týždňa. Prosím, aby sa rodiny dohodli kto sa zúčastní na sv. omši v kostole – maximálne traja ľudia, nakoľko k zabezpečeniu sv. omše je potrebný kňaz a kostolník (kostolníčka).

Budú bez spevu a v Ludaniciach budú pre všetkých k dispozícii cez ekostol.sk . Pred sv. omšami bude prenášaná aj modlitba sv. ruženca.( modleníčka). Modlitba začne pol hodinu pred sv. omšou.

Krsty, pohreby, sobáše môžu byť bez sv. omše pri zachovaní 15 m2 na jednu osobu. Termíny krstov zostávajú podľa dohovoru.

Pripomíname, že je udelený dišpenz od účasti na sv. omšiach v nedeľu a v prikázané sviatky. Nezabúdajme však na zasvätenie týchto dní sledovaním sv. omší cez média.

V nedeľu je celosvetová duchovná akcia „Milión detí sa modlí ruženec“ .Úplne sa presúva do domácností a rodinného prostredia. Prosíme rodičov, aby ju podporili v nedeľu 18.10. 2020 o 18:00 hod.

Sviatosť zmierenia sa bude vysluhovať pol hodinu pred sv. omšami v kostoloch. Je potrebné, aby veriaci dbali na odstupy, hygienické nariadenia a aby ich v kostole nestálo viac, ako šesť osôb. Keďže je zákaz zhromažďovania nad 6 osôb a je orientovaný a myslený na politické zhromaždenie a štrajky, veriaci môžu byť pri sv. omši aj vonku, ale v 2 m odstupoch od seba.

Využívajme, zvlášť ako rodiny, spoločné domáce pobožnosti, osobitne v mesiaci október, rodinnú modlitbu Svätého Ruženca.

Každý štvrtok o 15.00 hod bude eucharistická adorácia v Ludaniciach. Prosím veriacich, aby sa na adoráciu zapísali v pol hodinových intervaloch. V kostole nesmie byť viac ,ako šesť ľudí. Využívajme tento čas na stretnutie s Pánom a vyprosujme v modlitbách úmysel o ukončenie pandémie a pokoj a mier v ľudských srdciach. Nech nás Pán obdarúva svojim požehnaním a Ružencová Panna Mária ochraňuje a oroduje za nás i naši farskí patróni.