Reklama

7Lines 2.0

...žijeme s obcou

Font resize: Increase SizeDecrease SizeReset font to default
 
Hladame aktívnych a kreatívnych partnerov Tlačiť E-mail

Portál www.ludanice.sk chce okrem informácií a služieb poskytujúcim pre návštevníkov plniť ďalšie dôležité ciele pre podporu aktivít duchom mladých kreatívnych ľudí. V tejto časti portálu nájdete námety na možné projekty, ktoré by obohatili obsahovú náplň a atraktivitu samotného portálu, ale hlavne by tiež svojou časťou prispeli k rozvoju obce.

Momentálna situácia portálu, ako portálu ktorý ešte začína svoju počítačovú púť, nám zatiaľ nedovoľuje odmeniť kreatívnych tvorcov finančnou odmenou. Veríme však, že rovnako atraktívna bude pre nich odmena zviditeľnenia ich osoby a ich propagácia na našom webe.

V prípade že Vás niektorý z uvedených projektov osloví a myslíte si, že máte chuť a schopnosti na jeho vypracovanie, kontaktujte nás na našej e-mailovej adrese. Určite sa Vám čo najskôr ozveme a dohodneme podrobnosti ohľadom konkrétneho projektu, ktorý po vypracovaní doplní a zatraktívni náš portál.

Posledná úprava Štvrtok, 03 Február 2011 11:43
 
Interaktívna mapa Tlačiť E-mail

Vytvorenie interaktívnej mapy obce je veľmi dôležitým prvkom pri hľadaní ulice, domu, firmy.

Funkcionalita:

Mapa by mala byť optimalizovaná pre internetové prehliadače. Funkcionalita mapy by mala zabezpečovať základné vyhľadanie ulice, domu a inštitúcie (obecný úrad, farský úrad, pošta...). Prostredie by tiež malo umožňovať pre zadané číslo domu pridať firmu, resp. organizáciu, ktorá tu sídli. 

Technológie:

 Odporúča sa použitie niektorých z nasledujúcich internetových technológií: FLASH, HTML, JavaScript, Java, PHP.

Posledná úprava Utorok, 30 December 2008 21:10
 
Digitálna história Tlačiť E-mail

Počas predchádzajúcich rokov sa v Ludaniciach vytvorilo veľa dobrého textového materiálu o histórii obce. Ide nielen o publikáciu vydanú pri 750 výročí prvej písomnej zmienky o obci alebo výsledky archeologického výskumu benediktínskeho opátstva ale aj o viaceré výstavy (kalichy vo farnosti, kňazi pôsobiaci vo farnosti a pod.) a novozhromaždené materiály, ktoré súvisia z históriou obce.

Cieľom projektu digitálna história je spracovať, sumarizovať a sprehľadniť všetky tieto materiály do digitálnej formy a ponúknuť ich návštevníkom nášho portálu. Keďže sa jedná o projekt veľký a náročný príjmeme akúkoľvek pomoc a názor, resp. radu. Tiež dúfame, že týmto projektom nájdeme a oslovíme viacerých mladých nadšencov pre spoluprácu na vytvorenie tejto veľkej digitálnej histórie obce.

Posledná úprava Streda, 31 December 2008 06:33
 
Návrh loga portálu Tlačiť E-mail

Atraktívnosť portálu zlepšuje i logo portálu, ktoré sa dokáže meniť podľa sezónnosti, t.j. logo pre vianoce, prvý sneh, veľkú noc, prázdniny a pod. Najlepším príkladom pre sezónne logo je portál www.google.com.

Cieľom projektu je vytvorenie návrhov loga portálu pre jednotlivé sviatky, obdobia a pod. Taktiež je možné navrhnúť úplne nové logo portálu www.ludanice.sk. Logo je potrebné navrhnúť vo veľkosti 430 x70 px a musí mať transparentné pozadie. Logo bude umiestnené na portál do časti vyznačenej žlto-zeleným rámom na obrázku.

Posledná úprava Streda, 31 December 2008 21:44
 
Fotografia obce Tlačiť E-mail
Tvorcovia portálu www.ludanice.sk zastávajú názor, že dobrú fotografiu nemôže nafotiť "hocikto" s "hocičím". Ak teda nie ste "hocikto a nefotíte s hocičím" podeľte sa s nami s Vašimi fotografiami s témou našej obce. Tie najlepšie fotografie budú uverejnené vo fotogalérii na našom portále. V prípade viacerých dobrých fotografií a záujmu tvorcovia portálu uvažujú o vytvorení fotosúťaže o najlepšiu fotografiu obce.
Posledná úprava Nedeľa, 04 Január 2009 12:53